سیستم مصرف هوا ی خودرو های مدرن دارای سه قسمت اصلی است:

در واقع به طور کلی، در (پشت )جلو پنجره مشبک خودرو، سیستم مکش هوا ، هوا را از طریق یک لوله پلاستیکی بلند به فیلتر هوا می رساند، و فیلتر هوا با تصفیه هوا و جلوگیری از گرد و غبار هوا، آن را به داخل موتور خودرو می رساند.و به این وسیله هوای مورد نیاز برای احتراق موتور فراهم می شود.

سیستم مصرف هوا در خودرو

فیلتر هوا ،بخش مهمی از سیستم مصرف هوای یک ماشین می باشد، دلیل آن، است که از طریق فیلتر هوا می باشد که موتور به اصطلاح “نفس” می کشد. پس باید برای تامین هوای مناسب برای تنفس موتور دقت ویژه ای به فیلتر هوا داشته باشیم.

نیاز  موتور خودرو

موتور نیاز به یک مخلوط دقیق سوخت و هوا به منظور احتراق ،جهت حرکت نیاز دارد، و با توجه به این که این هوا نباید هیچ آلودگی در خود داشته باشد وظیفه فیلتر هوا که یک مانع برای جلوگیری از گرد و غبار است ، بسیار مهم و حیاتی می باشد.

کار فیلتر هوا

سیستم مصرف هوا در خودرو

کار فیلتر هوا، فیلتر کردن خاک و سایر ذرات خارجی در هوا برای جلوگیری از ورود به سیستم و احتمالا آسیب رساندن به موتور است.

مکان فیلتر هوا در خودرو

فیلتر هوا معمولا در راه جریان هوا به مجمع سوپاپ دریچه گاز و منیفولد ورودی واقع شده است و وظیفه تصفیه هوای وارد شده به این قسمت ها را بر عهده دارد.

 

سنسور جریان توده

سنسور جریان هوا برای پیدا نمودن توده هوای وارد شده به موتور برای احتراق داخلی استفاده می شود.

دو نوع معمول از سنسورهای جریان هوا ی جمعی ،در استفاده موتورهای خودرو وجود دارد:

  •  متر پره
  •  سیم داغ

نوع پره دارای فلپ است که توسط هوای ورودی ،تحت فشار قرار دارد. همچنین یک پره دوم پشت یک فلپ است که یک سیم داغ با استفاده از یک سری مقاومت الکتریکی کار احتراق را با استفاده از هوا ایجاد می نماید.

بدنه دریچه گاز

سیستم مصرف هوا در خودرو : بدنه دریچه گاز بخشی از سیستم مصرف هوا حساب می شود زیرا بعد از انجام عمل فشار دادن پدال گاز توسط راننده این دریچه گاز باز شده و هوا و گاز مورد نیاز وارد پیستون ها می شود و توسط سنسور ها عمل احتراق اتفاق می افتد.

بدنه دریچه گاز است که معمولا بین جعبه فیلتر هوا و منیفولد ورودی قرار گرفته است.

ثبت سفارش

بیشتر بخوانید:

____________________

چگونه فیلتر هوا را عوض کنیم؟

دستگاه تزریق فوم،فیلتر هوا

هد ميکس آب خنک دستگاه توليد فيلتر هوا

کاغذفیلتر هوا